تاریخچه شرکت

شرکت صنایع غذایی سالم پودران سپاهان (سهامی خاص) در دیماه 1377 در راستای توسعه صنایع تبدیلی کشور تاسیس گردید و عملیات ساختمانی آن در منطقه صنعتی مرچه خورت اصفهان در زمینی به مساحت 12000 متر مربع و در دو فاز شروع گردید.

 فاز اول: به منظور تولید پودرهای مورد نیاز صنایع غذایی کشور ( آب پنیر ،پنیر ، رب گوچه فرنگی و ...) در آبانماه 1378 به پایان رسید و به دست وزیر محترم صنایع رسما افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .

 طراحی پایه بر اساس تکنولوژی پیشرفته (اسپری درایر ) میباشد . در این سیستم کنسانتره مواد مختلف پس از ورود به سیستم و پاستوریزاسیون به پودر تبدیل می شوند .

 ظرفیت کارخانه بر اساس نوع تولیدات متفاوت بوده وظرفیت خشک کردن سیستم تا 600 کیلو گرم در ساعت می باشد .

دانش فنی طرح بر اساس تجربیات قبلی و تکمیل تکنولوژی داخلی با بهره گیری از بهترین تکنولوژی خارجی تدوین و مورد استفاده قرار گرفته است . در روش اسپری درایر پودر توسط پاشیدن مستقیم مایع در هوای داغ و خشک در اتمسفر کاملا کنترل شده به دست می آید . از محاسن این روش میتوان خواص ثابت پودر ، امکان مکانیزه کردن سیستم ، به حداقل رساندن مصرف انرژی ، امکان تولید پودر با بهترین کیفیت بهداشتی ممکن را نام برد .

فاز دوم : خط تولید پودر شیر خشک میباشد که در تاریخ 1389.01.01 مورد بهره برداری قرار گرفته است . این خط تولید تشکیل شده از جدیدترین ، پیشرفته ترین و با کیفیت ترین دستگاه ها می باشد .

 این دستگاه ظرفیت تولید روزانه 20000 کیلوگرم پودر را داراست .

همچنین در سال ۱۳۹۲ واحد تحقیق و توسعه فعالیت خود را آغاز و موفق به دریافت گواهینامه تحقیق و توسعه گردید و اعضای این گروه در نظر دارد محصولاتی با تنوع بیشتر تولید نماید.